ارزیابی تکامل مغز از بدو تولد

تشخیص به موقع

اوتیسم و فلج مغزی

چه زیباست که امروزه می‌توانیم با تشخیص به‌موقع از وقوع بسیاری از عقب ماندگی‌های مغزی از جمله فلج مغزی، اوتیسم، اختلالات شنوایی و گفتار پیشگیری کنیم. حتی می‌توان با دقت بالایی و بطور کمی سن عقلی کودکان را از اوایل شیرخوارگی سنجید و ارتقا داد. حوزه‌های حس، حرکت، گفتار و ارتباطات و شناخت و حتی عاطفه در کودکان قابل سنجش و تقویت است. با بهره گیری از ابزارها و روش‌هایی که علوم اعصاب در اختیار قرارداده‌اند همچنین می‌توان آموزش کودکان را از ابتدای شیرخوارگی آغاز نمود.

درمان و تشخیص اوتیسم دکتر محمد زنوزی راد

مشاوره و استعدادیابی اوتیسم

مشاوره-تلفنی-اوتیسم

جالب است بدانید که امروزه رشته‌های تحصیلی و مهارت‌های کاری بسیاری هستند که مبتلایان به اوتیسم به دلیل استعداد ریاضی و تحیلی بالا، در آن‌ها می‌درخشند. با رزرو مشاوره تلفنی یا وقت ویزیت حضوری، اختلالات ذهنی کودک شما مورد بررسی قرار گرفته و بر اساس آن راه‌کارهایی در جهت بهبود و استفاده بهینه از توانایی‌های کودک شما ارایه می‌گردد.

تشخیص اوتیسم از شیرخوارگی

نوزاد-شیرخواره-اوتیسم-آسپرگر

بسیاری از کودکان مبتلا به اختلال طیف اوتیسم (ASD) در زمان تولد و نوزادی، خصوصاً در مهارت‌های اجتماعی و گفتاری خود‌، تفاوت‌هایی در سیر رشد از خود بروز می‌دهند. از آنجایی که آنها معمولاً در زمان نشستن‌، خزیدن و پیاده‌روی نرمال هستند‌، تفاوت‌های کمتری در پیشرفت حرکات بدن‌ و بازی کردن نسبت به سایرین از خود نشان می‌دهند و لذا تفاوت‌های زبانی، اجتماعی . گفتاری غالباً مغفول و بی‌توجه می‌ماند.

اوتیسم و آسپرگر

اوتیسم-و-آسپرگر-و-ASD-درمان-تشخیص-پیشگیری

امروزه، سندرم آسپرگر از نظر فنی دیگر به خودی خود یک اختلال نیست. اینک بخشی از یک گروه گسترده‌تر به نام طیف اختلالات اوتیسم (ASD) است. این گروه از مشکلات مرتبط با سلامت روان برخی از علائم را مشترکا به نمایش می گذارد. با این وجود، بسیاری از مردم هنوز از اصطلاح Asperger استفاده می کنند.